Barcelona i Bayern posljednji učesnici četvrtfinala, 100. gol Messija u Ligi prvaka

Preporučujemo

Barcelona i Bayern posljednji su učesnici četvrtfinala Lige prvaka. Osim španskog i njemačkog giganta, među osam najboljih ekipa u Evropi ranije su se plasirali Real Madrid, Liverpool, Juventus, Manchester City, Sevilla i Roma.

Barca je večeras na Camp Nou savladala Chelsea sa 3:0 u u četvrtfinale prošla sa ukupnih 4:1. Lionel Messi je već u 3. minuti načeomrežu plavaca, 2:0 bilo je u 20. minuti nakon gola Ousmane Dembelea, da bi sve dileme riješio Messi svojim drugim golom u 63. minuti.

- -

Bio je to 100. pogodak argentinskog čarobnjaka u elitnom klupskom takmičenju u Evropi.

Bavarci su demonstrirali snagu protiv Bešiktaša i u drugom susretu odigranom u Isnatbulu. Nakon 5:0 na Allianz areni, njemački prvak je u revanšu slavio sa 3:1.

Golove za Bayern postigli su Thiago Alcantara u 18. minuti, Gokhan Gonul je u 46. minuti zatresao vlastitu mrežu, a Sandro Wagner je u 84. minuti postavio konačni rezultat.