BiH i Senegal remizirali bez pogodaka u Le Havreu, Prosinečki zadovoljan

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras je u francuskom Le Havreu odigrala prijateljski meč protiv Senegala. Rezultat je bio neriješen 0:0.

Selektor Robert Prosinečki izveo je ovaj početni sastav: Šehić, Kolašinac, Šunjić, Bičakčić, Vranješ, Pjanić, Cimirot, Šarić, Kodro, Džeko, Višća. Još su igrali Medunjanin, Duljevi, Bajić, Bešić, Zukanović i Zakarić.

- -

Zmajevi su imali nekoliko prilika za pogodak, no što zbog nepreciznosti, što zbog odbrane golmana, rezultat se nije mijenjao.

Izdvaja se šansa Edina Višće koji je u 18. minuti u situaciji jedan na jedan sa golmanom Senegala šutirao pored desne stative. Edin Džeko je prethodno fantastično sačuvao jednu dugu loptu, proslijedio je do Višće koji nije bio precizan.

U 30. minuti veliku priliku propušta Senegal. Nakon ubačene lopte sa desne strane, u kaznenom prostoru šutira Traore, no srećom lopta je pogodila odbranbenog igrača BiH i završila u korneru.

- -

Prva prilika u nastavku meča viđena je u 56. minuti kada je bh. tim odigrao dobru akciju. Na kraju je Višćin gol poništen zbog sumnjivog ofsajda.

Četiri minuta kasnije Sead Kolašinac snažno šutira, ali golman Senegala brani.

U 73. minuti Višća je iskosa šutirao i zamalo iznenadio golmana Senegala koji je loptu odbio u korner.

Do kraja meča nije bilo izglednijih prilika, pa se rezultat nije mijenjao.

“Mogu biti zadovoljan igrom i borbenošću. Napravili smo šest izmjena kako bi što više igrača dobilo minutažu. Imali smo i bolje prilike od Senegala i mogli smo i pobijediti. Polako se uhodavamo, uigravamo se. Igrači usvajaju ono što želim. Imamo igrače koji znaju da igraju i moramo biti zadovoljni načinom na koji smo odigrali večeras. Danas smo bolje igrali i izgledali sigurnije na terenu nego protiv Bugarske”, rekao je Prosinečki kojem je ovo drugi remi na klupi Zmajeva.

Na američkoj turneji odigrali smo 0:0 sa reprezentacijom SAD-a, te upisali poraz od Meksika 0:1. Prije četiri dana u Razgradu BiH je golom Kenana Kodre savladala Bugarsku sa 1:0.

Naredna utakmica reprezentacije igra se u maju protiv Crne Gore.

Preminuo Milutin Stojčević, doajen bh. fotografije i dugogodišnji fotoreporter “Slobodne Bosne”

U Sarajevu je jutros u 78. godini preminuo Milutin Stojčević, doajen bh. fotografije. Milutin Stojčević radio je za "Slobodnu Bosnu"...