Brazil golovima u sudijskom vremenu do pobjede protiv Kostarike

Preporučujemo

Golovima Coutinha i Neymara u 91. i 97. minuti reprezentacija Brazila savladala je Kostariku i upisal prvu pobjedu na Svjetskom prvenstvu u Rusiji. Kostarika se drugim porazom oprostila od Mundijala.

Nakon remija protiv Švicarske (1:1) danas su na stadionu Krestovskij u Sankt Peterburgu teškom mukom savladali autsajdera u grupi E.

- -

Utakmica će se pamtiti po prvom poništenom jedanaestercu nakon konsultacija sa videotehnologijom. Desilo se to u 78. minuti kada je u kaznenom prostoru oboren Neymar – sudija Bjorn Kuipers je prvobitno pokazao na bijelu tačku, no kako nije bio siguran pogledao je snimak i potom poništio odluku.

Hrabri Kostarikanci uspješnu su odlijevali napadima sve do samog kraja. Utakmica je ušla u sudijsku nadoknadu i kada se činilo da će se desiti još jedno iznenađenje na Mundijalu, Brazilci uspijevaju probiti bedem Kostarike i sa dva gola doći do toliko željene pobjede.

U drugom susretu u grupi večeras od 20 sati igraju Srbija i Švicarska.