Bundesliga: Borussia Dortmund i Apotekara slavili

Preporučujemo

Fudbaleri Borussije Dortmund pobjedom su počeli novu sezonu Bundeslige. Milioneri su na svom terenu savladali Augsburg sa 5:1.

Ipak, nije sve tako dobro počelo. Niederlechner je već u 1. minuti šokirao domaće pristalice, ali je Paco Alcacer vrlo brzo, 120 sekundi kasnije poravnao na 1:1.

- -

Borussia je do pobjede došla u drugom poluvremenu. Prvo je Sancho preokrenuo rezultat na 2:1 u 51. minuti, a posao su završili Reus u 57., Alcacer svojim drugim golom u 59. i Brandt u 82. minuti za konačnih 5:1.

Golove sa utakmice pogledajte OVDJE.

Uzbudljivo je bilo u meču Bayer Leverkusen – Paderborn, a na kraju je nakon preokreta bilo 3:2 (Bailey 10’, Havertz 19’, Volland 69’ / Michel 15’, Mamba 25’). U redovima gostiju na klupi je bio dojučerašnji igrač Sarajeva Rifet Kapić.

- -

U ostalim utakmicama Freiburg je sa 3:0 nadigrao Mainz, domaću pobjedu ostvario je i Wolsburg protiv Kolna sa 2:1, a Fortuna je slavila u Bremenu protiv Werdera rezultatom 1:3.

Najnovije

Ustavni sud BiH odlučio po apelaciji PDP-a: Sud BiH mora ponoviti postupak oko izbora četvrtog delegata SNSD-a u Domu naroda

Ustavni sud Bosne i Hercegovine donio je prošle sedmice rješenje kojim je naredio Sudu BiH da poništi svoje nedavne...