Jedna od najluđih utakmica u historiji Lige prvaka: CHELSEA – AJAX 4:4

Jednu od najluđih utakmica u historiji Lige prvaka odigrali su Chelsea i Ajax u četvrtom kolu.

Završilo je 4:4, iako su Nizozemci imali vodstvo 4:1 u 55. minuti, no sve se prelomio u 68. i 69. minuti kad im je talijanski sudac Gianluca Rocchi isključio dvojicu igrača!

- -

Ludnica već od druge minute

Da će se nešto ludo dogoditi na Stamford Bridgeu bilo je jasno već u drugoj minuti kada je najopasniji Chelseajev napadač Tammy Abraham zabio gol.

U svoju mrežu. Bila je to nespretna reakcija mladog Engleza koji je jedan centaršut iz prekida skrenuo u mrežu nemoćnog Kepe.

Tri minute zatim Christian Pulisic pada u šesnaestercu Ajaxa poslije starta Veltmana i to je penal koji Jorginho pretvara u izjednačenje.

- -

U 20. minuti Ajax vodi golom Quincya Promesa poslije odlične asistencije razigranog Hakima Ziyecha s poludistance. Promes je izbjegao pažnji obrane i glavom poentirao s nekoliko metara udaljenosti od gola.

Novi autogol Chelsea zabija 15 minuta kasnije. Ovaj puta autor je golman Kepa Arrizabalaga nesretnim spletom okolnosti.

Ziyech briljirao, Chelseajeva obrana spavala

Ubacio je opet Ziyech iz slobodnjaka koji je bio poput skraćenog kornera, lopta je prevarila Kepu koji se bacio, no nedovoljno kvalitetno da bi spasio grešku. Lopta je udarila o stativu, zatim Španca u glavu i ušla u gol.

Činilo se da je nizozemski prvak prelomio utakmicu već na poluvremenu, a kad je Donny van de Beek u 55. minuti poentirao za 4:1 neki navijači Bluesa počeli su odlaziti sa stadiona. Pogađate, asistirao mu je – Ziyech.

U zadnjih pola sata viđena je drama nad dramama u jednoj od najluđih utakmica Lige prvaka u povijesti. Cesar Azpilicueta zabija za 2:4 u 63. minuti poslije dodavanja Abrahama, iako su gosti dizali ruku sugerirajući Rocchiju da je ofsajd.

Ajax dobio dva crvena kartona u minuti

Pet minuta kasnije iskusni Daley Blind ruši Pulišića u trku i dobiva drugi žuti karton, a minutu kasnije, Joel Veltman, njegov kolega iz obrane, igra rukom i dobiva identičnu kaznu.

Ajax u minuti ostaje s dva igrača manje što Chelsea brže bolje koristi u 71. minuti nakon što Jorginho smanjuje na 3:4 iz penala.

Za tri minute je na semaforu 4:4. Willian ubacuje iz kornera, Zouma visoko skače i udara glavom, Onana i prečka prvi put spašavaju Ajax da bi iz odbijanca Reece James lijepo potegnuo i izjednačio rezultat za erupciju oduševljenja u Londonu.

Chelsea je u 78. minuti poveo 5:4, no gol Cesara Azpilicuete poništio je VAR. Do kraja utakmice Englezi su imali šanse Williana, Hudsona-Odoija i Batshuayija, međutim, Onana i nepreciznost koštali su ih nevjerojatnog preokreta.

Goraždanska policija uhapsila instruktora vožnje jer je udario ženu automobilom i pobjegao

Goraždanski policajci danas su u mjestu Potrkuša kod Goražda uhapsili vozača automobila, koji je pobjegao s lica mjesta nakon...