Čudesni Dortmund gubio 0:2 i preokrenuo

Preporučujemo

U sklopu 4. kola Lige prvaka Dortmund je na svom stadionu pobijedio Inter 3:2. Milanski klub je vodio 0:2, no čudesna Borussija odigrala je odlično.

Inter je poveo već u petoj minuti, zabio je Lautaro Martinez. Nakon katastrofalne reakcije obrane Dortmunda, napadač Intera se sjajno snašao, prevario trojicu i zabio pored Burkija. Nakon gola Intera Dortmund je krenuo napadački, a u 17. minuti Handanovič spašava milanski klub.

- -

Götze je pucao s nekoliko metara od gola, no Slovenac je sjajno reagirao. U 41. minuti Inter dolazi do 0:2. Brozović je majstorski povukao sa svoje polovice, prošao trojicu, dodao do Martineza koji je proslijedio do Vecina koji zabija za veliku prednost.

U 44. minuti Handanovič je opet spasio Inter, skinuo je zicer Sanchu s pet metara.

U drugom poluvremenu Inter se raspao. Nijemci su dominirali svih 45 minuta i zasluženo upisali veliku pobjedu. Za 1:2 zabio je Hakimi u 52 minuti. Strijelac za 2:2 bio je Brandt. Inter je izveo aut na svojoj polovici, lopta je došla do Brozovića koji loše prima, a Alcácer mu je uzima i dodaje do Brandta koji bez problema šalje loptu u mrežu.

Za tri boda i ludilo na tribinama zabio je Hakimi koji je odigrao utakmicu karijere i upisao dva gola.

- -

Dortmund se pobjedom približio na bod do prve Barcelone, Inter je treći s četiri boda, a Slavija je na dva.