Đoković u finalu US Opena

Preporučujemo

Još samo jedna pobjeda dijeli Novaka Đokovića od osvajanja trećeg trofeja na Otvorenom prvenstvu SAD, 71. u karijeri.

Nole je u polufinalu US Opena srušio 21. nosioca Keija Nišikorija rezultatom 3:0, po setovima 6:3, 6:4, 6:2 i plasirao se u svoje osmo finale u Njujorku.

- -

Novak je mnogo bolje ušao u meč i već u drugom gemu oduzeo servis Japancu. Potvrdio je brejk i uspio da sačuva prednost do kraja seta.

Nole je nastavio da vrši pritisak na rivala što je rezultiralo brejkom u petom gemu drugog seta.

Još ubedljiviji je bio u trećem setu i sa dva brejka došao na korak do šampioskog trofeja.

Šestom ovogodišnjom pobjedom na US Openu Novak je povećao prednost nad Japancem na 15-2 u međusobnim duelima i revanširao mu se za poraz u polufinalu Otvorenog prvenstva SAD iz 2014. godine.

- -

Susret je trajao dva časa i 22 minuta, pišu Nezavisne.

„Počastvovan sam što igram ovaj sport i drago mi je što sam uspeo da dođem do još jednog finala. Uzbuđen sam zbog toga šta me čeka u nedelju. Siguran sam da će biti jako teško“, rekao je Novak poslije meča.