Federer postavio novi lični rekord: U finalu Indian Wellsa sa 17-0 na startu sezone

Roger Federer plasirao se u finale Masters 1000 turnira u Indian Wellsu, pošto je sa 2:1 (5:7, 6:4, 6:4) savladao Hrvata Bornu Ćorića.

Iako je Ćorić vodio sa 1:0 u setovima i 4:2 u drugom, nije izdržao pritisak, pa će najbolji svjetski teniser u 36. godini života imati priliku da osvoji još jednu titulu.

- -

Ovim je Federer postavio rekord karijere kada je start sezone u pitanju, bila mu je ovo 17. uzastopna pobjeda. Još je impresivniji podatak kako je Švicarac od 43 seta osvojio 39. Dosadašnji rekord postavio je 2006. kada je imao 16-0.

Bio je to njihov drugi međusobni susret i druga pobjeda Švajcarca.

U finalu će Švajcarac igrati sa pobjednikom drugog polufinala između Juana Martina Del Portra i Miloša Raonića.