Formula 1: Hamiltonu pol pozicija za Veliku nagradu Japana

Britanski vozač Lewis Hamilton stigao je do nove pol poziciji u ovogodišnjem šampionatu Formule 1. Lider šampionata bio je sjajan na stazi Suzuka, pa će u sutrašnju trku za Veliku nagradu Japana krenuti sa prve startne pozicije, prenosi Anadolu Agency (AA).

Hamilton je ostvario vrijeme 1:27,760 minut ostavivši iza sebe klupskog kolegu iz Mercedesa Valtterija Bottasa. Treće mjesto u kvalifikacijama osvojio je Max Verstappen. Dvojac Ferrarija podbacio je u kvalifikacijama za VN Japana. Kimi Raikkonen ostvario je četvrto vrijeme, dok je jedini Hamiltonov konkurent u borbi za naslov šampiona Sebastian Vettel zauzeo tek deveto mjesto.

- -

Uoči sutrašnje trke za VN Japana Hamilton je lider u poretku vozača sa 306 bodova, dok je Vettel drugi sa 50 bodova manje. U poretku konstruktora Mercedes je lider sa 495 bodova, a slijedi ga Ferrari sa 442.

VUKANOVIĆEVA KOLEGICA ZAGORKA GRAHOVAC: Poruke koje ovih dana slušamo su sramne i strašne, koliko za Bošnjake, toliko štete i srpskom narodu

U posljednje vrijeme koliko traje Dodikovo lobiranje protiv usvajanja Rezolucije o genocidu u Srebrenici - intenzivira se njegova retorika...