FOTO Osvajač Kupa BiH tim sa Grbavice: Željezničar na krilima Ramovića razbio Krupu

Fudbaleri Željezničara osvajači su Kupa BiH za sezonu 2017/18 te su tako uspjeli nakon pet godina trofej donijeti na Grbavicu. Izabranici Admira Adžema i u revanšu su uspjeli slaviti protiv Krupe. Nakon 2:0 u prvom susretu, Željezničar je danas slavio sa 0:4.

Iako je Željezničar nešto bolje otvorio utakmicu u Krupi na Vrbasu, prvu veliku priliku imali su domaći fudbaleri. Slobodan Milanović probio je po desnoj strani te uputio centaršut. Lopta je došla do Zorana Šamare, koji je katastrofalno reagovao te šutirao preko gola.

- -

U 14. minuti utakmice ponovo dobra prilika za Krupu. Lazar Marjanović se našao u dobroj šansi, ali je pogodio samo spoljni dio mreže. Dva minuta kasnije, prvi put prijetio je i Željezničar. Sinan Ramović se ušunjao iza leđa odbrane Željezničara, ali je bilo previše iskoska kako bi savladao Nevresa Fejzića.

Prava drama viđena je u 21. minuti utakmice. Slobodan Milanović je ostao ležati u šesnaestercu gostiju nakon duela sa Danielom Graovcem, ali je Irfan Peljto procijenio da nije bilo penala. Nakon toga, opkolili su ga igrači domaćeg tima, a najdeblji kraj su izvukli Milanović i Balabanović, koji su dobili žute kartone.

Veliku priliku za Željezničar u 26. minuti utakmice imao je Sinan Ramović, ali fudbaler Željezničara je oklijevao, pa je njegovu namjeru pročitao Irfan Fejzić te otklonio opasnost. Do vodstva gosti iz Sarajeva dolaze u 30. minuti utakmice. Sinan Ramović je uposlio Voju Ubiparipa, koji pogađa mrežu Nevresa Fejzića. U samom finišu prvog poluvremena, Željezničar je stigao do novog pogotka. Sjajno su kombinovali Ramović i Zakarić, a Dženan Zajmović je petom pogodio za 0:2.

Bilo je jasno da se Krupa ne može vratiti u utakmicu, pa je tempo u nastavku susreta opao. Željezničar je uspio do kraja dotući Krupu te postići još dva pogotka u nastavku susreta. U 63. minuti prelijep pogodak postigao je Goran Zakarić, koji je pogodio suprotne rašlje gola Fejzića, dok je konačnih 0:4 postavio Sinan Ramović u 84 minuti utakmice, koji je na taj način golom krunisao sjajnu utakmicu.

- -

Za Željezničar je ovo šesti trofej Kupa BiH u historiji, a rezultatom u Krupi na Vrbasu zadovoljni su u Širokom Brijegu i Sarajevu, koji su izborili plasman u Evropu, pišu sportske.ba.

Krupa 0:3 Željezničar (Ubiparip 30’, Zajmović 45’, Zakarić 63’, Ramović 84’)

FK KRUPA: Fejzić, Maksimović, Makitan, Vukotić, Nikodijević, Mirosavljević, Nikolić, Balabanović, Milanović, Marjanović, Šamara.

FK ŽELJEZNIČAR: Kjosevski, Graovac, Mehremić, Bogičević, Osmanković, Zakarić, Blagojević, Hajdarević, Ramović, Zajmović, Ubiparip.