Gimenez u 90. minuti donio pobjedu Urugvaju nad Egiptom

U drugom meču grupe A Svjetskog prvenstva u Rusiji snage su odmjerili Egipat i Urugvaj, u kojem je slavila selekcija iz Južne Amerike golom u 90. minuti.

U jednoj poprilično monotonoj utakmici, izabranici selektora Tabareza su imali terensku inicijativu, a do gola su uspjeli doći u posljednjem minutu meča i to nakon prekida. Sanchez je ubacio iskosa sa desne strane, a najviši u skoku bio je Gimenez koji pogađa za trijumf. Urugvaj je, kako rekosmo, dominirao veći dio susreta, ali se nisu mogli pohvaliti većim brojem šansi. Egipat se dobro držao, pogotovo u odbrani – ali su kapitulirali u samom sumraku meča, piše N1.

- -

Najbolji igrač Egipta, Mohamed Salah ovaj susret odgledao je s klupe zbog dijagnosticirane povrede. Podsjećamo, na otvaranju SP-a u Moskvi, u grupi A jučer je Rusija savladala Saudijsku Arabiju sa 5:0. Danas počinje takmičenje i u grupi B. Od 17:00 sati igraju Maroko i Iran, a u 20:00 je i prvi derbi prvenstva između Portugala i Španije.