Grčka nakon drame u prepunom Mejdanu savladala košarkašku reprezentaciju BiH

Preporučujemo

Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras je u tuzlanskoj dvorani Mejdan dočekala reprezentaciju Grčke u drugom kolu kvalifikacija za Eurobasket 2021, a slavila je reprezentacija Grčke rezultatom 70:65.
Nakon prvih pet minuta igre u punoj dvorani Mejdan vidjeli smo svega 12 poena, a u takvoj igri nešto bolje snašli su se izabranici Vedrana Bosnića i imali su prednost rezultatom 8:4. U nastavku prve četvrtine nešto efikasnija košarka, a Grci su poenima Christosa Saloustrosa sa zvukom sirene nakon prvih deset minuta imali prednost rezultatom 17:16.

Giannoulis Larentzakis donio je Grčkoj plus četiri na otvaranju druge četvrtine, a serijom 6:0 u naredne tri minute selekcija Bosne i Hercegovine došla je do prednosti rezultatom 22:20. Na polovini druge četvrtine rezultat u Mejdanu bio je 24:24, a onda je nešto bolje zaigrala Grčka.

Napravili su Grci seriju 10:0 u završnici druge četvrtine i minut i po prije kraja imali su plus devet (38:29). Muhamed Pašalić pogodio je sa zvukom sirene na isteku prvog poluvremena, a Grci su na odmor otišli s vodstvom rezultatom 40:32.

- -

Naša reprezentacija uspjela je smanjiti rezultat na minus šest nakon tri minute igre u trećoj četvrtini. Rezultat je bio 45:39 za goste. Potom su Grci napravili seriju 6:0 i tri minute prije kraja trećeg perioda igre imali su plus 12 (51:39). Nastavila je rasti prednost Grčke u trećoj četvrtini, a nakon tri poena Charisa Giannopoulosa bilo je plus 16 za goste (59:43).

Nakon četiri minute igre u posljednjoj četvrtini Grci su imali plus 15 (63:48), ali je onda naša reprezentacija napravila seriju 10:0 i tri minute prije kraja utakmice u Mejdanu bilo je 63:58 za Grčku. Minutu prije kraja Edin Atić pogodio je trojku, a pritom je i fauliran, pa je nakon pogođenog slobodnog bacanja naša reprezentacija došla na samo minus tri (68:65). Uspjela je Grčka ipak zadržati prednost do kraja i slaviti rezultatom 70:65.

Najefikasniji u našim redovima bio je Milošević sa 17 postignutih poena, dok je Atić dodao 13. Kod Grka 17 poena postigao je Dimitrios Agravanis, dok je 15 ubacio Giannoulis Lerntzakis.