Hrabri Zmajevi trijumfovali u Švicarskoj, odluka pada u Tuzli

Reprezentacija BiH je u okviru kvalifikacija za odlazak na Svjetsko prvenstvo 2019. godine slavila na gostovanju protiv Švicarske rezultatom 21:24.

Gotovo čitavo prvo poluvrijeme proteklo je u istom ritmu. Smjenjivali su se u vodstvu i jedni i drugi, a najveću prednost su uspjeli ostvari Švicarci pred kraj prvog dijela kada su napravili razliku od tri gola. Međutim, sa mini serijom od tri pogotka naši momci su uspjeli izjednačiti i na poluvrijeme otići sa izjednačenim rezulatatom (12:12).

- -

Početak drugog dijela ličio je na početak prvog dijela, samo su ovoga puta Švicarci imali minimalnu prednost a naši reprezentativci držali priključak. Ali, desetak minuta prije kraja pri vodstvu Švicarske od 18:16, naši momci su popravili svoju igru, te ponajviše zahvaljujući golovima Vegara pravi mini seriju od pet golova i tako stižu u vodstvo 18:21.

Do kraja smo uspjeli zadržati vodstvo i na kraju slaviti sa 24:21.

Najbolju partiju imao je Vegar koji je postigao 6 golova, dok se kod Švicarske istakao Deschwanden sa pet pogodaka.

Našim reprezentativcima sada je dovoljan i remi u posljednjoj utakmici kvalifikacija protiv selekcije Švicarske koja se igra u Tuzli.