International Champions Cup: Real nakon penala bolji od Arsenala, Goretzka presudio Milanu

Fudbaleri Real Madrida poslije boljeg izvođenja penala pobijedili su Arsenal na Internacionalnom kupu šampiona, nakon što je regularni tok meča završen neriješeno 2:2.

Već u 9. minuti Real je ostao s igračem manje nakon što je Nacho dobio drugi žuti karton jer je udarac Lacazettea zaustavio rukom na gol crti. Arsenal je dobio penal koji je realizovao Lacazette. U 24. minuti već je bilo 2:0 i to nakon sjajne akcije Topnika koju je završio Aubameyang.

- -

U 40. minuti i Arsenal je ostao s desetoricom nakon što je isključen Sokratis.

Odmah na početku nastavka trener Kraljeva Zinedine Zidane u igru je između ostalih gurnuo i Balea, koji desetak minuta kasnije jedan odbijanac posprema u mrežu za 1:2.

Samo tri minute kasnije Real je stigao do izjednačenja kada je Asensio pod prečku pospremio ubačaj Marcela s lijeve strane.

Do kraja nije bilo promjene, pa su penali odlučivali pobjednika.

- -

U prvoj seriji promašio je Bale, ali nakon toga su Isco, Varane, Vinicius bili precizni za Kraljevski klub. Kod Arsenala Nelson u prvoj i Saka u trećoj seriji bili su pogađali, ali su Xhaka, Monreal i Burton bili neprecizni i Topnici su upisali prvi poraz na Internacionalnom kupu šampiona.

Naš Sead Kolašinac je odigrao cijeli meč za Arsenal, a vrijedi istaći da je Marco Asensio u 65. minuti zaradio tešku povredu koljena koja bi ga duže vremena mogla odvojiti od fudbalskih terena.

Svoj meč odigrali su i Bayern – Milan, a Bavarci su golom Leona Goretzke u 43. minuti ostvarili minimalnu pobjedu. Zanimljivo, Rade Krunić nije bio među Rossonerima koji su konkurisali za ovu utakmicu.