Jusuf Nurkić nastavlja dominirati

Jusuf Nurkić je opet odigrao odličan meč. Portland Trail Blazersi su pobijedili New york Knickse rezultatom 11:101, a naš košarkaš je imao dvocifren učinak.

Gosti su priključ u Moda Centru držali u prvom poluvremenu, da bi u trećoj četvrtini Blazersi stekli dvocifrenu prednost koju su sačuvali do kraja meča za 24. pobjedu u sezoni.

- -

Nurkić je za samo 19 minuta na parketu postigao 20 poena, a imao je i osam skokova. Imao je sjajan šut iz igre 7-9, pogodio je šest od devet slobodnih bacanja i bio je najefikasniji igrač na čitavom meču.

Kod Knicksa je Enes Kanter postigao 18 poena uz 14 skokova, a dok Portlanda su se još istakli McCollum i Lillard sa po 17 poena, objavile su sportske.ba.