Kadeti i pioniri Sarajeva prvaci BiH

U Trening kampu FK Sarajevo u Butmiru juče odigrane zaostale utakmice 30. kola Premijer omladinske lige BiH između U-15 i U-17 selekcija Sarajeva i Zrinjskog.

I pioniri i kadeti Sarajeva ostvarili su pobjede i tako su 2 kola prije kraja prvenstva osigurali titule prvaka u svojim kategorijama.

- -

Bordo kadeti su pobijedili Zrinjski sa 2:1. Salko Nargalić je doveo domaći sastav u vodstvo u 4. minuti, a Kristijan Stanić je u 62. minuti izjednačio na 1:1.

Gol za pobjedu Sarajeva tri minute kasnije postigao je Nemanja Nikolić.

Kadeti Sarajeva su prvi na tabeli sa 71 bodom, deset više od drugoplasiranog Širokog Brijega.

Pioniri su pobijedili 5:0. Dva pogotka je postigao Edd Nezirović, u 59. i 63. minuti, a u listu strijelaca su se upisali i Irman Sejmenović u 23., Salih Viteškić u 50. i Dženit Hajdarević u 64. minuti.

- -

U-15 selekcija na prvom mjestu na tabeli ima 82 boda, dok je drugi Željezničar sa 74.

Ranije su i juniori Sarajeva obezbijedili titulu u Premijer omladinskoj U-19 ligi Bosne i Hercegovine.