KVALIFIKACIJE ZA LIGU PRVAKA: Ljubimac sa Koševa kreirao senzaciju večeri

Odigrano je sedam utakmica 1. kola kvalifikacija za Ligu prvaka.

Najveće iznenađenje napravio je prvak Crne Gore SUtjeska iz Nikšića koja je na gostovanju odigrala 1:1 sa SLovanom iz Bratislave.

- -

Sve zanimljivo na ovom susretu desilo se u samom finišu. Slovenski internacionalac Andraž Sporar u 82. minuti doveo je domaći tim u vodstvo nakon poslije dodavanja Erika Daniela.

I kada su svi na stadionu Thelne pole očekivali posljednji sudijski zvižduk bivši fudbaler Sarajeva Damir Kojašević pogodio je za konačnih 1:1. Kojašević je fantastičnim udarcem lijevom nogom s preko 25 metara matirao domaćeg golmana za rezultat koji Crnogorcima daje dobre šanse u revanšu koji se igra za sedam dana na Gradskom stadion u Nikšiću.

Fudbaleri mađarskog Ferencvarosa u prvom susretu prvog pretkola Lige prvaka s 2:1 su savladali bugarski Ludogorets.

- -

Prvak Mađarske je odlično otvorio utakmicu, a poslije šest minuta igre domaćin je poveo golom Nguena.

Minimalnu prednost Ferencvaros je imao do 31. minute, kada je Swierczok je anulirao prednost domaćih.

Pobjednik je odlučen u 65. minuti susreta kada je na dodavanje Nguena pogodio Zubkov.

U sastavu domaćeg tima večeras nije bilo bh. reprezentativca Eldara Ćivića, koji još uvijek nije registrovan za mađarski klub u koji je stigao iz češke Sparte.