LeBronova ekipa slavila u uzbudljivom meču na All-Staru

Preporučujemo

LeBronov tim je nadigrao Giannisov rezultatom 157:155 u susretu koji je prvi put odigran u drugačijem formatu nego do sada, a susret je obilovao preokretima i takmičarskim duhom.

Nakon prve četvrtine LeBronov tim, koji je “na papiru” bio mnogo jači, je vodio rezultatom 53:41 i činilo se da će utakmica otići u jednom smjeru.

- -

No, ekipa koju je izabrao Giannis Antetokounmpo je fenomenalno odigrala drugu četvrtinu i riješila je u svoju korist rezultatom 51:30.

Treća četvrtina završena je bez pobjednika (41:41), a po novim pravilima rezultat u sve tri četvrtine se sabirao te se u posljenjoj četvrtini igralo bez ograničenja vremena.

Rezultat je postavljen na 133:124 za Ginnisovu ekipu, a za pobjedu je trebalo stići do 157 poena. Do tog se broja stiglo dodajući 24, u znak sjećanja na Kobea Bryanta, na broj poena koje je vodeća ekipa u tom trenutku postigla (133).

To je značilo da je Giannisovoj ekipi za pobjedu bilo potrebno 24, a LeBronovoj 33. U nikad uzbudljivijem finišu obje ekipe su imale napade za pobjedu, a ključni poen postigao je Anthony Davis s linije slobodnih bacanja za konačnih 157:155.

- -

MVP nagradu koja od ove sezone nosi ime Kobea Bryanta ponio je Kawhi Leonard koji je susret završio s 30 poena, 7 skokova i 4 asistencije.

Kawhi Leonard s MVP nagradom (Foto: AFP)Kawhi Leonard s MVP nagradom (Foto: AFP)

Antetokounmpo je na drugoj strani bio najbolji sa 25 poena, 11 skokova i 4 asistencije.

Luka Dončić i Nikola Jokić su odigrali skromno u redovima pobjedničke ekipe. Slovenac je susret završio s 8 poena i 4 asistencije, dok je Srbijanac ubacio 5 poena.

Zanimljivo, otkako je ukinut format Istok-Zapad, LeBronova ekipa ne zna za poraze. Ovo je LeBronu druga uzastopna pobjeda nad Giannisom, a u inauguralnom susretu bio je bolji od Curryja.