Liga prvaka: Real na krilima Ronalda preokrenuo protiv PSG-a, Liverpool potopio Porto

Preporučujemo

Real Madrid napravio je veliki korak ka plasmanu u četvrtfinale Lige prvaka.

Kraljevi su na Santiago Bernabeu savladali PSG sa 3:1, iako su Parižani prvi došli u prednost. S druge strane, Liverpool je sa 5:0 na gostovanju pregazio Porto i već sada može razmišljati o narednoj rundi takmičenja.

- -

Ronaldo za istoriju

Adrien Rabiot doveo je goste u vodstvo u 33. minuti, da bi Cristiano Ronaldo poravnao na samom isteku prvog poluvremena pogodivši sa bijele tačke. Bio je to 100. gol Ronalda u 95 utakmica u Ligi prvaka za Real, postavši prvi igrač u istoriji takmičenja koji je za jedan klub postigao toliko golova. Prethodno je u kaznenom prostoru srušen Kross.

Real je u finišu uspio postići još dva gola – u 83. minuti Ronaldo se po drugi put upisuje u strijelce, a konačnih 3:1 tri minute kasnije postavlja Marcelo.

- -

Liverpool je potpopi ekipu Porta, uz tri gola Manea, te po jedan Salaha i Firmina.