Liga prvaka: Real razbio Juventus u Torinu, Bayern slavio u Sevilli

Real Madrid je već nakon prve utakmice četvrtfinala Lige prvaka velikim dijelom riješio pitanje plasmana u polufinale, jer je u Torinu sa 3:0 savladao Juventus.

Dva pogotka postigao je Cristiano Ronaldo, od kojih je onaj drugi jedan od najboljih u njegovoj karijeri, dok se u strijelce upisao i Marcelo.

- -

Portugalac je večeras postao prvi igrač u istoriji koji je na deset uzastopnih utakmica postigao pogodak. Nakon dva gola gola protiv Juventusa u finalu prošlogodišnjeg izdanja Lige prvaka, Ronaldo je redom postigao dva pogotka protiv APOEL-a, dva protiv Dortmunda, jedan protiv Tottenhama, opet jedan na Wembleyju, dva protiv APOEL-a, jedan protiv Borussije i dva u prvom i jedan u drugom susretu protiv PSG-a.

Pobjedu je ostvarila i ekipa Bayerna. Njemački prvak je u Sevilli savladao istoimenu ekipu sa 2:1, iako su domaći prvi poveli. Pablo Sarabia je u 32. minuti pogodio za 1:0, no slavlje je potrajalo tek pet minuta, kada je Jesus Navas autogolom izjednačio na 1:1.