Nurkić oduševio u prvom meču nakon 16 mjeseci pauze, izjednačio i lični rekord

Košarkaši Portland Trail Blazersa pobijedili su u Orlandu nakon produžetka ekipu Memphis Grizzliesa rezultatom 140:135, a odličnu partiju u pobjedničkom timu pružio je bh. košarkaš Jusuf Nurkić.

Našem centru je ovo bila prva zvanična utakmica nakon 16 mjeseci pauze zbog povrede, ali to mu nije bio problem da još jednom potvrdi o kakvom se košarkašu radi.

- -

Na parketu je proveo 33 minute i samo jedan skok dijelio ga je od double-double učinka. Na kraju je imao 18 poena i devet skokova.

Međutim, Nurkić je bio sjajan i u mnogim drugim stvarima. Tako je imao i pet asistencija, a posebno je bio raspoložen u blokadama budući da je sa šest zaustavljanja protivnika blokadom izjednačio svoj lični rekord.

Inače, Blazersi su vodili čitavim tokom prvog poluvremena, ali ta prednost niti jednom nije bila nedostižna pa je na poluvrijeme bilo +8. Grizzliesu su potom dodali gas u trećoj dionici te čak preokrenuli rezultat. Uslijedila je dramatična završnica koja je okončana neriješenim rezultatom, a potom još dramatičniji produžetak u kojem su ipak Blazersi slavili.

Najefikasniji u ekipi Blazersa bili su McCollum s 33 poena i Lillard s 29, dok je Jackson s također 33 poena bio najbolji u ekipi Memphisa. Dobru partiju pružio je i Morant s 22 poena i 11 asistencija.

- -

Ovaj meč je bio ujedno i derbi za osmu poziciju na Zapadnoj konferenciji. Naime, Grizzliesi su na toj posljednjoj poziciji koja vodi u play-off s 32 i 34 poraza, dok Blazersi sada imaju omjer 30-37.

Nizozemska obavještajna služba vidi ratove u Gazi i Ukrajini i uništavanje Kur’ana kao okidač za terorističke prijetnje

Nizozemska nacionalna obavještajna agencija saopštila je u utorak da su prijetnje usmjerene na Nizozemsku sve više povezane sa svjetskim...