FOTO+VIDEO Omladinska Liga prvaka: Atletico slavio na Grbavici nakon preokreta i prošao u osminu finala

Juniorska ekipa Željezničara poražena je danas na Grbavici u utakmici playoffa Lige prvaka protiv Atletico Madrida.

Bolji od izabranika Omera Joldića bili su vršnjaci Atletico Madrida rezultatom 1:3, iako su plavi vrlo rano poveli. Španski tim na taj način se plasirao u osminu finala.

- -

Željo je poveo u 9.minti – nakon prodora Žerića po lijevoj strani, ubacio je loptu u kazneni prostor gdje je dočekuje Eldar Šehići pogađa za 1:0.

U 28. minuti na semaforu je pisalo 1:1 – grešku odbrane domaćina iskoristio je Moreno koji je donio izjednačenje.

Četiri minute kasnije potpuni preokret. Opet je glavni akter bio Moreno koji je sa centra igrališta krenuo u solo prodor, došao do gola i matirao Dujmovića za 2:1. Bio je to rezultat prvog poluvremena, iako je Željo u 44. minuti imao sjajnu priliku , no na ubačaj Hajdarevića za malo kasne Šabanadžović i Mujagić.

U 61. minuti sjajna prilika za Atletico. Nakon prodora po desnoj strani lopta dolazi do Morena koji sa 10 metara šutira preko gola. Minutu poslije Plavi su tražili najstrožiju kaznu kada je oboren Šabanadžović, ali glavni sudija se nije oglašavao.

- -

Gosti su do vodstva od 3:1 stigli u 68. minuti – Navarro je ostavio loptu za Aguera koji sa vrha kaznenog prostora pogađa našu mrežu. U narednoj minuti Mujarić šutira iskosa, Dos Santos izbacuje u korner. U 82. minuti dobrašansa za goste, a udarac Aguera brani Dujmović.

Utakmica je odigrana po veoma teškim uslovima zbog jake kiše koja je padala u Sarajevu.

Islamska zajednica u BiH: Negiranje genocida u NSRS-u je argument zašto je neophodno usvajanje rezolucije

Islamska zajednica u Bosni i Hercegovini osuđuje današnje usvajanje sramnih zaključaka Narodne skupštine Republike Srpske, kojima se negira genocid...