Pogba donio pobjedu Francuskoj protiv odlične Australije

Paul Pogba je svojim golom donio pobjedu Francuskoj u susretu protiv danas odlične Australije.

Francuska je do prve šanse došla već u drugoj minuti preko Kyliana Mbappea koji je šutirao u desnu stranu gola, ali je golman Mathew Ryan odlično odbranio.

- -

Nakon toga, Australija je imala sjajnu šansu preko Trenta Sainsburyja koji je šutirao glavom sa 11 metara, ali se i u ovoj akciji istakao golman, ovaj put Hugo Lloris.

U drugom poluvremenu vidjeli smo smo historijski trenutak kada je sudija, nakon što je pregledao VAR, dosudio jedanaesterac u korist Francuske koji je u gol i vodstvo Galskih pijetlova pretvorio Antoine Griezmann.

Četiri minute kasnije danas sjajni Australci izjednačili su također iz penala nakon što je stoper Samuel Umtiti igrao rukom. Siguran sa bijele tačke bio je Mile Jedinak.

Samo četiri minute i sedam sekundi prošlo je između dva gola iz penala, što je najmanji razmak u historiji svjetskih prvenstava.

- -

Do kraja susreta vidjeli smo još jedan gol, a strijelac je bio Paul Pogba.

Vezista Manchester Uniteda je šutirao, loptu je dokačio Aziz Behić, a ona je preletjela golmana Ryana i od prečke se spustila tik iza linije za konačnih 2:1.

Svjetsko prvenstvo: Francuska – Australija 2:1 (Griezmann, Jedinak, Pogba)

Komšić: Negiranje genocida u Srebrenici je sijanje novog sjemena zla

U sjedištu UN-a u New Yorku danas je predstavljen Nacrt rezolucije o Međunarodnom danu razmišljanja i sjećanja na genocid...