Polufinale Lige prvaka: Liverpool sa 5:2 savladao Romu, Džeko strijelac za Rimljane

Liverpool je jednom nogom zakoračio u finale Lige prvaka pošto je večeras na Anfieldu sa 5:2 savladao Romu u prvoj utakmici polufinala.

Dva čudesna gola postigao je Mo Salah, dva puta je pogađao i Roberto Firmino, a jedan Sadio Mane.

- -

Nadu za revanš na Olimpicu, Rimljanima su ostavili pogoci Edina Džeke u 81. i Diego Perotti u 85. minuti iz jedanaesterca. Bio je to 7. pogodak reprezeznativca Bosne i Hercegovine u Ligi prvaka ove sezone.

Prvih dvadesetak minuta pripalo je gostima iz Rima koji su došli do prve velike prilike preko Kolarova koji je u 18. minuti pogodio prečku.

U nastavku meča Liverpul je u potpunosti preuzeo dominaciju, a napadački trio Salah-Mane-Firmino bio je nezaustavljiv za odbrambene igrače Rome.

Nakon dvije velike prilike Salaha i Manea Liverpul u 36. minuti dolazi do vodstva. Salah je primio loptu u šesnaestercu i majstorski pogodio suprotni ugao. Isti igrač u 45. minuti bježi odbrani Rome i izlazi sam pred golmana Alisona te još jednom trese mrežu rimskog sastava.

- -

Treći gol Liverpool postiže u 56. minuti preko Manea, koji koristi asistenciju Salaha i konačno se upisuje među strijelce. Šest minuta kasnije Salah dodaje još jednu asistenciju, a pogodak postiže Firmino, koji u 69. minuti pogađa glavom za ubjedljivih 5:0.

Kada se činilo da će Roma doživjeti debakl na Enfildu, Džeko u 81. minuti postiže pogodak za 5:1, a četiri minute kasnije Peroti (Perotti) sa bijele tačke pogađa za konačnih 5:2.

Pogledajte nastup ekstremno nervoznog Milorada Dodika: “Ja bih te razbio da sam na njegovom mjestu. Obračunat ćemo se kad ne budem predsjednik RS-a”

Sjednica Narodne skupštine RS-a trajala je do kasno u noć, a osim usvajanja Nacrta izbornog zakona RS-a, sjednicu je...