Porazi Željezničara i Sarajeva na pripremama u Turskoj

Sarajevski premijerligaši Željezničar i Sarajevo zabilježili su poraze u prijateljskim utakmicama odigranim sa ukrajinskim prvoligašima na pripremama u Antaliji.

Plavi sa Grbavice ubjedljivo su izgubili od Zorye sa 5:0, dok je Mariupol sa 2:1 biobolji od bordo tima.

- -

Željo se u zaostatku našao već u 3. minuti kada je pogodak postigao Gromov, da bi Cheberk u 27, ponovo Gromov u 31. i Freitas u 36. minuti postavili rezultat prvog poluvremena.

Konačnih 5:0 postavio je Sukhar u 76. minuti.

Željezničaru je ovo bila treća utakmica na pripremama u Antaliji. U prvoj je remizirao s bugarskim Etarom, a potom je poražen od Dunajske Strede sa 3:2.

Sarajevo je protiv Mariupola povelo na samom početku prvog poluvremena, no vodstvo tima sa Koševa potrajalo je tek deset minuta – poslije dvije vezane greške zadnje linije, rival dolazi do izjednačenja.

- -

Ekipa iz Ukrajine do pobjede dolazi u 71. minuti. Nakon slobodnog udarca, najviši u skoku bio je kapiten ekipe i lijepim udarcem postiže gol.

Posljednju utakmicu na pripremama u Antaliji fudbaleri Sarajeva će odigrati 8. februara protiv Budućnosti iz Podgorice.

(M. I.)

Zbog prijetnji porodici: Irfan Peljto ne želi više suditi Želji i Sarajevu

Irfan Peljto, najbolji bosanskohercegovački sudija, više ne želi suditi sarajevskim klubovima, jer su njegovoj porodici stigle prijetnje, a on...