Premijer liga BiH: Željo slavio u Krupi, Zrinjski u finišu do pobjede protiv GOŠK-a

Odigrane su tri utakmice 19. kola nogometne Premijer lige BiH u kojima su postignuti sljedeći rezultati: Krupa – Željezničar 2:4, Zrinjski – GOŠK 3:2, Sloboda – Mladost 2:0.

Od 17.30 igraju Čelik i Vitez.

- -

Željo je zadržao prvo mjesto na tabeli sigurnom pobjedom u Krupi na Vrbasu. Od prve minute plavi su krenuli ofanzivno i takva igra isplatila se u 9. minuti kada je za 1:0 pogodio Vojo Ubiparip.

Isti igrač je u 26. minuti udvostručio prednost gostiju, da bi domaći desetak minuta kasnije smanjili na 1:2 – poslije ubačaja iz ugla Aleksić je pospremio loptu u mrežu.

Samo što je počelo drugo poluvrijeme, na semaforu je pisalo 3:1. Šut Zeca pogodio je stativu, a odbijena lopta u ruku pogađa Vukotića, sudija pokazuje na bijelu tačku odakle je siguran bio Zakarić.

Golijada se nastavlja, u 53. minuti dosuđen je penal za Krupu. Iako je Kjosevski odbranio udarac Marjanovića, u nastavku akcije Milanović je pogodio za 2:3.

- -

Sve dileme oko pobjednika riješio je Zakarić, kadaje 15-ak minuta prije kraja postavio konačan rezultat.

Tri gola Filipovića, bitna pobjeda Slobode

Zrinjski se Pod Bijelim brijegom dva puta našao u zaostatku protiv GOŠK-a, no u posljednjoj minuti uspjeli su doći do preokreta i pobjede. Gol odluke je u 89. minuti postigao Filipović, koji je time kompletirao hat-trick.

Bitnu pobjedu ostvarila je Sloboda koja je na Tušnju u zadnjih 20 minuta došla do pobjede.

Golovima Edina Rustemovića u 70. i Anela Husića u 76. minuti, Tuzlaci su osvojili tri boda koja će izabranicima Slavka Petrovića biti podstrek u borbi za opstanak u društvu najboljih.

Oglasio se EUFOR: Pratimo sigurnosnu situaciju

Proteklih dana neke neodgovorne i neodmjerene izjave pojedinih bh. političara izazvale su zabrinutost među građanima. Danas su se oglasili iz...