Premijer liga BiH: Zrinjski bolji od Željezničara za prvo mjesto, Sarajevo savladalo Krupu

Odigrane su utakmice 21. kola Premijer lige BiH.

U derbiju Zrinjski je minimalnim rezultatom savladao Željezničar i preuzeo vodeće mjesto na tabeli. Jedini pogodak je u 36. minuti postigao Pezer.  Nakon kornera i gužve lopta dolazi do Samira Pezera koji šutira i pogađa mrežu plavih. Na poluvrijeme se otišlo sa 1:0.

- -

Tek u 63. minuti smo vidjeli narednu priliku i to sjajnu za Zrinjski. Filipović je ubacio, a Gržan šutirao i pogodio prečku.

U 71. minuti velika prilika za Želju. Zakarić je ubacio sa desne strane, lopta došla do Ramovića koji iz odlične situacije šutira preko gola. U narednom napadu Ubiparip šuta, a Pirić brani.

U 90. minuti velika prilika nakon kontre za Zrinjski, ali Kjosevski spašava mrežu Želje.

Narednu utakmicu Željezničar igra u srijedu protiv Čelika. Utakmica na Grbavici počinje u 15:00 sati.

- -

Sarajevo se sa Krupe na Vrbasu vraća sa tri boda. Izabranici Husrefa Musemića slavili su pobjedu rezultatom 2:1. Golove za tim sa Koševa postigli su Hebibović i Halilović.

Prva prilika rezultirala je golom gostiju. Halilović je odlično ubacio sa lijeve strane, a Hebibović precizno pogodio za vodstvo Sarajeva. Na drugoj strani dvije dobre prilike za Krupu propuštaju Fajić i Galešić, a potom su Bekić i Mustafić šutirali sa distance, ali nije bilo promjene.

Krupa je u prvom dijelu došla do poravnanja rezultata u 38. minuti. Maksimović je prizemno ubacio sa lijeve strane, a Fajić pogodio dalji ugao gola Bojana Pavlovića.

Rezultatom 1:1 se i otišlo na odmor, a u nastavku nije bilo većih uzbuđenja sve do 66. minute kada zimsko pojačanje Musemićeve ekipe, Emir Halilović, fantastičnim volej udarcem van kaznenog prostora pogađa za 1:2.

U narednom kolu Sarajevo će na Koševu dočekati Slobodu. Utakmica je na rasporedu u srijedu 7. marta sa početkom u 15 sati.

Čelik je razočarao navijače teškim porazom na Bilinom polju od Mladosti sa 0:3. Nakon utakmice trener Čelika Slaven Musa dobio je otkaz.

Rezultati: Zrinjski – Željezničar 1:0, Krupa – Sarajevo 1:2, Čelik – Mladost 0:3, Radnik – Široki Brijeg 1:0, Gošk – Vitez 2:0, Sloboda – Borac 1:1.