Prijateljska utakmica: Turska i BiH odigrali bez pogodaka u Rizeu

Nogometna reprezentacija BiH odigrala je 0:0 protiv selekcije Turske u prijateljskoj utakmici odigranoj u Rizeu.

Bila je to generalka Zmajeva uoči nastavka takmičenja u UEFA Ligi nacija i susreta sa Sjevernom Irskom 15. oktobra na stadionu Grbavica u Sarajevu.

- -

Selekcija BiH je imala dobru priliku u 15. minuti. Džeko je nakon greške turske odbrane uposlio Višću, ali je njegov šut odbranio golman domaće ekipe.

Turska je u 25. minuti također imala veoma izglednu priliku. Calhanoglu je šutirao, ali je Šehić odbranio, a potom ni Ozyakup nije iskoristio odličnu šansu.

Domaća ekipa je u 35. minuti imala novu priliku, ali je lopta, nakon šuta Calhanoglua, otišla pored stative Šehićevog gola.

- -

Cimirot je u 40. minuti odlično pokušao, ali je lopta otišla pored samog gola turske selekcije.

Prosinečki je na odmoru izvršio četiri izmjene. Izašli su Pjanić, Šehić, Džeko i Višća, a ušli Prcić, Begović, Bajić i Milošević. U Turskoj je umjesto Unala u igru ušao Tosun.

Turska je u 69. minuti imala odličnu priliku, ali je Tosun promašio gol iako je bio sam ispred Begovića.

U 80. minuti umjesto Undera kod domaćih je u igru ušao Gurler.

Domaća selekcija je u 85. minuti imala veliku šansu, ali je lopta koju je uputio Tosun otišla pored gola selekcije BiH.

Susret u Rizeu bio je šesti međusobni ogled fudbalskih reprezentacija Turske i BiH, od čega drugi prijateljski. Nakon večerašnjeg duela obje selekcije obje selekcije imaju dvije pobjede, uz dva remija. Gol razlika je u korist BiH – 7:6.

Načelnik Sokoca priznao: Pozvan sam iz banke na razgovor i prošle sedmice je moj račun ugašen…

-Srpska demokratska stranka preživjela je mnoge krize u proteklom periodu pa će i ove najnovije udare o pitanju gašenja...