Prva pobjeda Prosinečkog na klupi Zmajeva, Kodro presudio Bugarima

Preporučujemo

Nogometna reprezentacija BiH pobijedila je u prijateljskoj utakmici u Razgradu selekciju Bugarske 1:0. Jedini pogodak postigao je Kenan Kodro u 20. minuti.

BiH je susret počela u sljedećem sastavu: Šehić, Zukanović, Memišević, Bičakčić, Kolašinac, Sarić, Bešić, Pjanić, Kodro, Duljević i Džeko. Još su igrali: Medunjanin, Milošević, Zakarić, Prevljak, Cimirot i Šunjić.

- -

Jedini pogodak na utakmici viđen je nakon odlične akcije Zmajeva – Haris Duljević je primio loptu na vrhu kaznenog prostora, proslijedio je do Seada Kolašinca koji se dobro ubacio po lijevoj strani, a njegov prizemni centaršut u pogodak je pretvorio Kodro.

Ivelin Popov je u 26. minuti imao odličnu priliku kada je izašao sam pred Šehića sa desne strane, ali je golman bh. reprezentacije bio na visini zadatka.

Šehić je još jednom odlično intervenisao u 37. minuti nakon šuta Mihaila Aleksandrova sa dvadesetak metara.

Posljednju priliku u prvom poluvremenu imao je Kodro kada sa svega pet metara od protivničkog gola nije bio precizan.

- -

Bugari su kraj susreta dočekali sa deset igrača na terenu, jer je u 87. minuti isključen Raynov. U gužvi pred golom Šehića domaći pogađaju stativu, a u nastavku akcije Raynov je pokušao rukom postići pogodak. Sudija je prekinuo igru, a reprezentativcu Bugarske pokazao drugi žuti karton.

Ovo je prva pobjeda Roberta Prosinečkog na klupi Zmajeva u njegovom trećem susretu.

Naredni duel BiH igra 27. marta u Le Havreu protiv Senegala.