Rezultati utakmica

Fudbalska reprezentacije Hrvatske propustila je priliku da večeras riješi pitanje plasmana na Evropsko prvenstvo 2020. godine, nakon što je remizirala rezultatom 1:1 u susretu protiv Velsa.

Fudbalska reprezentacije Hrvatske propustila je priliku da večeras riješi pitanje plasmana na Evropsko prvenstvo 2020. godine, nakon što je remizirala rezultatom 1:1 u susretu protiv Velsa, javlja Anadolu.

- -

U grupi “E” Hrvatska je gostovala u Velsu, a večerašnja pobjeda Hrvatske značila je plasman na EURO, no to se večeras nije desilo. “Vatreni” su poveli na Cardiff City Stadionu golom Nikole Vlašića u devetom minutu susreta. Selekcija Hrvatske je čuvala ovaj rezultat do pred sam kraj prvog poluvremena, no nezaustavljivi Gareth Bale odlično je primio loptu u kaznenom prostoru, ostavio iza sebe Lovrena, a potom matirao hrvatskog golmana Livakovića i izjednačio. Bio je to i konačan rezultat utakmice.

U drugom susretu iste grupe Mađarska je ugostila ekipu Azerbejdžana, koju je savladala minimalnom razlikom od 1:0.

U grupi “C” Bjelorusija je bila domaćin Holandiji, gdje su gosti slavili sa 1:2, a u drugom susretu Njemačka je sa 0:3 slavila protiv domaćina Estonije.

Kada je riječ o grupi “G” Poljska je kod kuće slavila protiv Sjeverne Makedonije sa 2:0, a ekipa Austrije je pobijedila Sloveniju na domaćem terenu, rezultato, 0:1.

- -

U grupi “I” odigrana su tri susreta, gdje je zabilježeno ukupno 13 golova. Kazahstan je poražen rezultatom 0:2 od gostujuće Belgije, Rusija je u gostima kod Kipra slavila sa 0:5, dok su fudbaleri Škotske, čini se večeras bili najraspoloženiji za golove, te su ekipu San Marina savladali sa visokih 6:0.

Nizozemska obavještajna služba vidi ratove u Gazi i Ukrajini i uništavanje Kur’ana kao okidač za terorističke prijetnje

Nizozemska nacionalna obavještajna agencija saopštila je u utorak da su prijetnje usmjerene na Nizozemsku sve više povezane sa svjetskim...