Rukometaši Crne Gore izbacili Srbiju sa Evropskog prvenstva

U susretu koji je obilovao grubostima bilo je i pokidanih dresova, a odbrane su se igrale prečesto preko granice dozvoljenog.

Crnogorci, koji su na teren izašli u zelenim dresovima koji su bili politički obojeni, su bolje otvorili susret i poveli su rezultaotm 4:1. Sredinom prvog poluvremena otiššli su i na plus četiri (7:3), no Srbija se uspjela vratiti i na poluvrijeme otići samo sa jednim golom zaostatka (11:10).

Drugo poluvrijeme je počelo dominacijom Srbije koja je odmah preokrenula rezultat i čak stigla do prednosti od tri gola (16:13).

Crnogorci potom prave novi preokret i dolaze do plus dva (19:17), a stečenu prednost su sačuvali i stigli do prve pobjede na prvenstvu i uopće na Evropskim prvenstvima. U dosadašnjih 16 utakmica Crna Gora je zabilježila 15 poraza uz jedan remi.

- -

Nemanja Grbović je postigao pet golova za Crnu Goru, dok je najbolji strijelac na drugoj strani bio Lazar Kukić sa 6 golova.

Crogorcima za prolazak u drugu fazu takmičenja treba pobjeda nad Bjelorusijom u posljednjem kolu koje se igra u utorak, dok je ovim rezultatom Srbija ostala bez ikakvih šansi za prolazak dalje.

VUKANOVIĆEVA KOLEGICA ZAGORKA GRAHOVAC: Poruke koje ovih dana slušamo su sramne i strašne, koliko za Bošnjake, toliko štete i srpskom narodu

U posljednje vrijeme koliko traje Dodikovo lobiranje protiv usvajanja Rezolucije o genocidu u Srebrenici - intenzivira se njegova retorika...