Sarajevo rutinski protiv Banantsa za drugo pretkolo Evropske lige

Nogometaši Sarajeva su se plasirali u drugo pretkolo Evropske lige nakon što su i u uzvratnom meču savladali Banants rezultatom 3:0 i sa ukupnih 5:1 prošli dalje.

Sarajevo će u drugom pretkolu igrati protiv Atalante ili Fiorentine u zavisnosti od ishoda sutrašnje odluke o nastupu Milana u Evropi.

- -

Bordo tim je stigao do prednosti u 31. minuti. Ubacio je Krste Velkoski, a Mujakić pogađa za prednost od 1:0.

I nakon postignutog gola Sarajevo je išlo naprijed. Napadi su se redali, a u 38. minuti su stigli i do novog pogotka. Fantastičan gol postigao je Mersudin Ahmetović za prednost od 2:0.

Mogao je Ahmetović potom i da poveća prednost, ali je iz fantastične pozicije šutirao pravo u golmana Banantsa, pa se na odmor otišlo vodstvom izabranika Husrefa Musemića od 2:0.

- -

Nastavak meča nije ponudio mnogo. Banants je bio potpuno nemoćan, gosti su bili napadački potpuno zatvoreni, a Sarajevo je lagano održavalo prednost.

Dobio je zatim šansu mladi Ševkija Resić i nakon samo tri minute u igri je postigao gol. Kreirao je sebi šansu u 72. minuti meča i zatim prelijepo pogodio za 3:0.

Efendić: Za Dodika smo znali kakav je, ali ovi naši su se godinama lažno predstavljali

Predsjednik Stranke za BiH Semir Efendić oglasio se večeras na svom Facebooku komentarom o mitingu koji je u režiji...