Sarajevo savladalo Radnik i nastavilo borbu za Evropu, Čelik blizu ispadanja

Sarajevo je u posljednjem susretu 7. kola Lige za prvaka na stadionu Asim Ferhatović Hase sa 3:1 savladalo Radnik.

Domaći su odlično ušli u utakmicu pošto su već u sedmom minuti došli do prednosti. Nakon lijepe akcije i proigravanja danas odličnog Šabanovića pogodio je Velkoski.

- -

U 21. minuti Velkoski postiže svoj drugi gol na susretu, ovaj put Makedonac je postigao sjajan gol glavom nakon odlične asistencije Bekića.

Nakon toga uslijedio je period igre u kojem su gosti bili bolji rival. Najbolju šansu za smanjenje rezultata propustili su u 38. minuti kada je Peco pogodio prečku.

Radnik je i na startu drugog dijela nastavio sa boljom igrom, a Bijeljinci su do zasluženog gola stigli u 56. minuti. Pavlovića je matirao Beširović.

Četiri minute kasnije gosti su tražili penal nakon što je Hodžić oborio Srećkovića, međutim sudija Petrović je pokazao na gol aut.

- -

U posljednjoj četvrtini utakmice Radnik je pokao doći do izjednačenja, dok je Sarajevo kontrolisalo igru i rezultat bez većih problema. Pitanje pobjednika riješeno je u sudijskoj nadoknadi. Glavom je pogodio rezervista Rahmanović.

Sa ovim trijumfom Sarajevo je nastavilo utrku sa Širokim Brijegom za treće mjesto koje vodi u Evropu. Bordo tim na četvrtom mjestu ima 50 bodova, dva manje od trećeplasiranih Širokobriježana.

Fudbaleri GOŠK-a izborili su opstanak u Premijer ligi BiH nakon što su u sedmom kolu Lige za opstanak sa 1:0 savladali Čelik te ga tako vjerovatno poslali u niži rang takmičenja.

Gol odluke je u 48. minuti postigao Marko Mišić.

Na tržištu BiH: Toksini pronađeni u raženom brašnu porijeklom iz Litve

Agencija za sigurnost hrane Bosne i Hercegovine je putem Sistema brzog uzbunjivanja za hranu i hranu za životinje obaviještena...