Senzacija u Rusiji: Kraj za svjetske prvake, Nijemci idu kući!

Preporučujemo

Reprezentacija Njemačke završila je nastup na Mundijalu u Rusiji već nakon grupne faze.

U dramatičnoj završnici trećeg kola u grupi F, aktuelni svjetski prvaci poraženi su od Južne Koreje 0:2, a u osminu finala plasirale su se selekcije Švedske i Meksika.

- -

S obzirom da je Švedska pobijedila Meksiko sa 3:0, Nijemcima je bila potrebna bilo kakva pobjeda protiv Južne Koreje, objektivno najgore reprezentacije u toj grupi.

Nijemci su cijeli meč izgledali bezidejno, blijedo, i kao da nisu pokazivali želju da dođu do gola i zato su i kažnjeni – i to sa dva gola, oba u nadoknadi meča.

Prvo je gol postigao Kim u 93. minutui, da bi sudbinu Pancera zapečatio Son golom u 96. minuti.

Njemačka je tako posljednja u grupi F, a prvo mjesto zauzela je Švedska, dok su Meksikanci drugi.