Senzacionalna pobjeda ekipe Željezničara

Fudbaleri Željezničara su u okviru 7. kola BH Telecom Premijer lige BiH savladali su ekipu Sarajeva senzacionalnim rezultatom 5:2.

Plavi su nakon večerašnje utakmice ostali jedina neporažena ekipa u sezoni te su ujedno preuzeli prvo mjesto na tabeli od ljutog rivala s Koševa. Također, uspjeli su se revanširati Bordo timu za težak aprilski poraz od 3:0.

- -

Bordo tim je poveo nakon samo 55. sekundi igre kada je Handžić sjajno prebacio na drugu stranu, gdje je neometani Hebibović zakucao loptu u mrežu. Slavlje gostiju trajalo je svega šest minuta budući da je Željo izjednačio nakon dobre akcije Veselinovića i Krpića. Upravo je kapiten Plavih bio strijelac izjednačujućeg gola.

Sarajevo je u sudijskom vremenu prvog dijela izjednačilo rezultat. Nakon ubačaja sa desne strane, Sipović je nespretno reagovao i poslao loptu u svoju mrežu. Na poluvrijeme se otišlo sa 2:2.

Željo je drugi put poveo u 59. minuti. Veselinović je snažno šutirao sa distance, Kovačević odbranio, ali odbijenu loptu u mrežu ubacuje Petar Bojo.

Za četvrti gol zaslužan je Sadiković  u 77. minuti. Nakon ubačaja sa strane, Sadiković je prihvatio loptu, prizemno šutirao, a lopta je prošla nekoliko fudbalera Sarajeva i završila u golu. Konačnih 5:2 postavio je Mehmed Alispahić u sudijskom vremenu snažnim udarcem za veliku pobjedu Želje.

- -

Trener Željezničara Amar Osim kazao je da je ovo izrazito dobra i lijepa utakmica za bh. fudbal.

“Danas smo bili odlični ali do kraja ima još puno puno utakmica. Zasluženo smo pobjedili a možda je za njih 5 golova puno,” dodao je Osim.