Srce na terenu – fantastična pobjeda nogometne reprezentacije BiH

Naša reprezentacija, iako oslabljena neigranjem kapitena i najboljeg igrača Džeke, je od prvog sudijskog zvižduka krenula veoma ofanzivno.

Prvo veliko uzbuđenje pred golom gostiju vidjeli smo u drugoj minuti kada je lopta pogodila Kamaru u ruku, ali je arbitar Kružliak pokazao da se igra nastavi.

U 13. Pjanić, koji je u ovom susretu nosio kapitensku traku, je centrirao iz kornera, a Bičakčić šutira iz odlične pozicije preko gola.

- -

Samo minutu kasnije mreža golmana Hradeckog se zatresla, ali je pogodak Gojaka poništen zbog milimetarskog ofsajda.

Selektor BiH Prosinečki je morao napraviti prvu izmjenu već u 16. minuti kada je povrijeđenog Višću zamijenio Hajrović.

Prelijepu akciju Zmajeva vidjeli smo u 20. minuti kada je Sarić sa lijeve strane kaznenog prostora sjajno uposlio Kvržića na suprotnoj strani, desni bočni igrač naše selekcije šutira iz voleja, ali lopta odlazi tik pored stative.

U 29. minuti rezultat na semaforu je promijenjen, a nakon asistencije Kvržića Hajrović je “probio” golmana Finske za 1:0.

- -

Taj pogodak je šokirao Fince, a Hradecky je i drugi put kapitulirao u 37. minuti susreta.

Kolašinac je šutirao, lopta je pogodila jednog igrača Finske u ruku, a Kružliak je dosudio penal. Pjanić je sa bijele tačke poslao loptu u jednu, a Hradeckog u drugu stranu za 2:0.

Posljednja prilika u prvom poluvremenu viđena je u 45+2. minuti kada je Hajrović snažno šutirao, ali Hradecky odbija loptu preko prečke.

Naša selekcija je dominirala i u drugom poluvremenu. U 54. minuti Pjanić je šutirao iz slobodnog udarca sa ivice kaznenog prostora, ali je uzdrmao samo prečku.

Pjanić je svoj drugi pogodak na meču upisao u 58. minuti susreta. Nakon duge akcije lopta se odbijala po kaznenom prostoru Finaca, a onda je Pjanić primio na prsa i iz voleja zakucao u mrežu sa desetak metara za 3:0.

U 73. minuti Zmajevi su stigli i do četvrtog pogotka kada je Hodžić nakon još jedne velike gužve u kaznenom prostoru Finaca lijevom nogom iz voleja matirao Hradeckog.

Finska je do počasnog pogotka stigla u 79. minuti kada je Pohjanpalo iskoristio konfuznu reakciju naše odbrane i od prečku loptu zakucao za konačnih 4:1.

Do kraja susreta vidjeli smo još nekoliko prilika, no rezultat se nije promijenio i Zmajevi su upisali treću pobjedu u kvalifikacijama.

Naša selekcija je ovom pobjedo ostala u utrci za plasman na Euro kroz kvalifikacije, a za to će Zmajevima najvjerovatnije trebati sva tri trijumfa u preostalim susretima protiv Grčke, Italije i Lihtenštajna.

Na tržištu BiH: Toksini pronađeni u raženom brašnu porijeklom iz Litve

Agencija za sigurnost hrane Bosne i Hercegovine je putem Sistema brzog uzbunjivanja za hranu i hranu za životinje obaviještena...