Sutjeska u drugom pretkolu Lige prvaka

Nikšićka Sutjeska napravila je veliki uspjeh u kvalifikacijama za Ligu prvaka. Nakon što su u prvoj utakmici remizirali sa Slovanom 1:1, istim rezultatom je završen i revanš.

Nakon boljih izvođenja penala Sutjeska je eliminisala Slovan i plasirala se u drugo kolo kvalifikacija gdje ih očekuje Apoel sa Kipra.

- -

U prvom susretu ovih timova, pred sami kraj utakmice, tačnije u 95. minuti gol za Sutjesku postigao je Kojašević.

Večeras je u revanšu u 93. minuti Šofranac postigao pogodak za izjednačenje kojim je Sutjesku odveo u produžetke, odnosno penale.

Slovan je promašio tri udarca  (Dražić, Božikov i Šporar), od kojih je dva zaustavio Giljen.

Za Sutjesku su golove iz penala postigli Nikolić, Vlaisavljević i Bubanja, dok su promašili Kojašević i Bulatović.

Scholz ponovio raniji stav: “Ne planiramo isporučiti krstareće rakete Taurus Ukrajincima”

Njemački kancelar Olaf Scholz kazao je Berlin neće isporučiti krstareće rakete Taurus niti će poslati vojsku u Ukrajinu. Istakao je...