VIDEO Šveđani uz pomoć videotehnologije do pobjede protiv Južne Koreje

Uz pomoć videotehnologije Švedska je u Nižnjem Novgorodu savladala Južnu Koreju sa 1:0 u prvoj utakmici grupe F na Svjetskom nogometnom prvenstvu u Rusiji.

Švedska je do vodstva mogla stići u 20 minuti. Nakon lijepe akcije Granqvista i Berga Šveđani su stigli do peterca, Berg je šutirao, a južnokorejski golman upisao je jednu od najboljih odbrana na Mundijalu.

- -

Igrala se 61. minuta kada je Kim u kaznenom prostoru srušio Claessona. Sudija je prvo pustio da se utakmica nastavi, ali su mu dojavili da treba pogledati spornu situaciju.

Nakon pregleda snimka dosudio je jedanaesterac kojeg je u pogodak pretvorio Granquist.

Do kraja utakmice Korejanci su pokušali doći do izjednačenja, a najbliži tome bili su u 91. minuti kada je Hwang glavom sa desetak metara šutirao pored gola.

U drugom kolu grupe F sastaju se Švedska i Njemačka, te Meksiko i Južna Koreja.

- -

Topić o najavama zvaničnika iz RS: Ponavljanje scenarija iz 2007. kada je visoki predstavnik bio Lajčak

Novinarka i politička analitičarka iz Banjaluke, Tanja Topić, danas je za N1 u emisiji Dan uživo komentarisala aktuelnu posebnu...