Velika pobjeda BH. juniorki: Bosna i Hercegovina savladala Litvaniju

Košarkašice Bosne i Hercegovine savladale su selekciju Litvanije rezultatom 69:67.

Nakon jučerašnjeg poraza od selekcije Latvije, naše košarkašice su pružile sjajnu igru i stigle do pobjede, koja im je izuzetno bitna za opstanak u A dviziji.

Prva četvrtina je bila dosta izjednačena, a obje ekipe su se smjenjivale u vodstvu, da bi u konačnici Litvanke ovaj period riješile u svoju korist rezultatom 22:20. Sredinom druge četvrtine naš košarkašice su zaigrale zaista odlično i uspjele stići do maksimalnih sedam poena prednosti do tog momenta (35:27). Ipak, Litvanke su uspjele da do kraja poluvremena umanje prednost, pa se na pauzu otišlo sa jednim poenom prednosti u korist naše reprezentacije. Rezultat je glasio 37:36.

- -

Iako su Litvanke posljednji period riješile u svoju korist, nisu uspjele stići do potpunog rezultatskog preokreta. Košarkašice selektora Ožegovića su u posljednjih deset minuta nastavile sa borbenom igrom i uspjele da zadrže prednost do konačnih 69:67 u našu korist.

Trio Zubac, Mitrić, Kešeljević vodile su našu selekciju do trijumfa. Dragana Zubac je meč završila sa 22 poena i šest skokova, Marija Kešeljević je ubacila 14 poena i upisala sedam asistencija, sjajna Ksenija Mitrić je ubacila 13 poena i dodala četiri skoka.

U drugom susretu u našoj grupi Latvija je savladala Poljsku rezultatom 89:84, nakon produžetaka. Nakon regularnog dijela susreta rezultat je glasio 76:76.

U posljednjem kolu naše djevojke igraju protiv Poljske.

EUFOR objavio novi snimak vježbe s Oružanim snagama BiH, učestvovali i vojnici iz tri evropske zemlje

Pripadnici EUFOR-a u Bosni i Hercegovini nastavili su aktivnosti u sklopu vojne vježbe "Meleager" koja se izvodi na tlu...