Višća pravio velike probleme skupocjenom PSG-u, Kean kaznio promašaje domaćih

Odigrane su prve dvije večerašnje utakmice 2. kola Lige prvaka, a gostujuće pobjede ostvarili su Chelsea i PSG.
Chelsea je u grupi E kao gost pobijedio ruski Krasnodar rezultatom 0:4 i stigao je do prvog trijumfa u ovosezonskom takmičenju.

Plavci su mogli do vodstva već u 14. minuti, ali je Jorginho iz penala pogpdio samo stativu. Ipak, u 37. Hudson-Odoi je šutirao sa 15-ak metara, a lopta je nakon vrlo loše intervencije domaćeg golmana završila u mreži.

Chelsea je u finišu postigao još tri gola za ubjedljivu pobjedu. Strijelci su bili Werner u 76., Zyech u 79. i Pulišić u 90. minuti za konačnih 0:4.

- -

PSG je mnogo teže nego što rezultat govori došao do pobjede protiv Bašakšehira rezultatom 0:2 u grupi H.

Višća i drugovi odigrali su sjajan meč u kojem su u najmanju ruku bili ravnopravni, ali nisu iskoristili nekoliko dobrih prilika. Zmaj je pravio velike probleme skupocjenim Svecima, ali nije imao sreće da postigne gol.

PSG je kaznio promašaje domaćih u posljednjih pola sata. Dva gola postigao je mladi Moise Kean u 64. i 79. minuti pa je francuski prvak na kraju opravdao ulogu favorita.

Grupa E: Krasnodar – Chelsea 0:4 (Hudson-Odoi 37′, Werner 76′ pen., Zyech 79′, Pulišić 90′)