Vječiti derbi Sarajeva i Željezničara završen bez golova

Fudbaleri Sarajeva i Željezničara odigrali su derbi bez golova i podijelili bodove u meču petog kola Lige za prvaka Bosne i Hercegovine, javlja Anadolija.

Na poprilično praznom Olimpijskom stadionu “Asim Ferhatović Hase – Koševo“ danas je odigran 114. prvenstveni gradski derbi između Sarajeva i Željezničara.

- -

Uporedo s borbom za prestiž u vječitom derbiju, “bordo“ tim je tražio važne bodove u borbi za plasman u evropska takmičenja, dok su gosti s Grbavice htjeli pobijediti kako bi ostali na liderskoj poziciji na tabeli.

Fudbaleri Sarajeva u prvom poluvremenu su pokazali više želje i imali su nekoliko dobrih prilika, ali na odmor se otišlo pri rezultatu 0:0. Najbolju priliku domaći su imali kada je Rahmanović pogodio stativu.

I u drugom poluvremenu je viđena slična partija na terenu, no mreže se nisu tresle.

Željezničar je trenutno drugi na tabeli sa 59 bodova, koliko ima i lider tabele Zrinjski, a Sarajevo četvrto sa čak 15 manje.

- -

Nakon dosadašnjih 114 prvenstvenih duela, Željezničar i dalje ima dvije pobjede više. “Plavi“ su slavili 34 puta, a “bordo“ tim 32, dok je neriješeno završilo 48 utakmica. Gol razlika je na strani Sarajeva, a ona glasi 126:125. Uoči 114. prvenstvenog derbija.

Osim 113 prvenstvenih derbija, sarajevski rivali odigrali su do sada i 14 utakmica u Kupu i Superkupu BiH, te tri u Kupu SFR Jugoslavije. To dovodi do brojke od 130 vječitih derbija, a skor je na strani Željezničara koji ima 41 pobjedu, tri više od Sarajeva. Bez pobjednika okončana je 51 utakmica.

VUKANOVIĆEVA KOLEGICA ZAGORKA GRAHOVAC: Poruke koje ovih dana slušamo su sramne i strašne, koliko za Bošnjake, toliko štete i srpskom narodu

U posljednje vrijeme koliko traje Dodikovo lobiranje protiv usvajanja Rezolucije o genocidu u Srebrenici - intenzivira se njegova retorika...