Željezničar savladao Narvu Trans i prošao u drugo pretkolo Evropske lige

Željezničar je u revanšu prvog pretkola Evropske lige na Grbavici savladao estonsku Narvu Trans rezultatom 3:1 i s ukupnih 5:1 prošao u drugo pretkolo ovog takmičenja.

Narva Trans je priredila iznenađenje i povela na samom otvaranju meča. Naime, Plotnikov je u 5. minuti natrčao na odbijenu loptu pred golom Želje i svojoj ekipi donio prednost.

- -

Željezničar je ipak nakon gola gostiju uvezao nekoliko dobrih napada koji su urodili plodom u 25. minuti kada je Zajmović glavom pogodio za 1:1.

Samo četiri minute kasnije Krpić je iskoristio novu veliku grešku Kotenka i pogodio za preokret i vodstvo Plavih sa 2:1, što je bio i konačan rezultat prvog dijela igre.

Željo je i u nastavku dominirao, a sigurnu pobjedu i prolazak dalje ovjerio je u 83. minuti kada je Veselinović uposlio Krpića koji je pogodio za, ispostavit će se, konačnih 3:1.

Željezničar će u drugom pretkolu igrati protiv boljeg iz meča između Apollona i Stumbrasa. Litvanski tim je nadigrao Kiprane u prvom meču s minimalnih 1:0.

VUČIĆ O REZOLUCIJI O GENOCIDU U SREBRENICI: ” Ne možemo pobijediti”

Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas u Njujorku da su SAD, Njemačka i druge zemlje pojačale lobiranje za...