Željezničar ubjedljivo savladao Velež na Grbavici

Željezničar je puno bolje otvorio meč i bio je bolji tim od prve minute, no prvu šansu na meču imali su gosti iz Mostara kada je Fejsal Mulić izašao sam pred Erića, no golman Plavih mu brani udarac.

Odmah na drugoj strani, Juričić je imao šansu, ali je šutirao preko gola, da bi u 16. mintui Željezničar stigao do prednosti. Lendrić je nesebično uposlio Juričića, a napadač Plavih u zvaničnom debiju za klub pogađa za 1:0.

- -

Samo pet minuta nakon toga, Željezničar postiže drugi gol. Lendrić je upisao drugu asistenciju, a strijelac pogotka je bio Mujezinović koji je lijepo riješio situaciju jedan na jedan s golmanom. U 30. minuti Plavi postižu i treći gol, a ovaj put se u listu strijelaca upisao Lendrić.

To je ujedno bio i rezultat prvog poluvremena. Na pauzi je trener Veleža Feđa Dudić napravio čak četiri izmjene, vjerovatno nezadovoljan onim što su njegovi igrači radili u prvom poluvremenu.

U drugom poluvremenu Velež je bio nešto bolji tim i stvorio je više dobrih pozicija da ugrozi gol Željezničara, no gosti iz Mostara u završnici nisu bili precizni.

Naredni meč Željezničar će igrati protiv Radnika u Bijeljini, dok će Velež u gradskom derbiju igrati protiv Zrinjskog.

Na tržištu BiH: Toksini pronađeni u raženom brašnu porijeklom iz Litve

Agencija za sigurnost hrane Bosne i Hercegovine je putem Sistema brzog uzbunjivanja za hranu i hranu za životinje obaviještena...