Željo savladao visočku Bosnu: Dva gola Mujagića

Fudbaleri Željezničara su u prijateljskom susretu savladali visočku Bosnu sa 4:2.

Plavi su poveli u 12. minuti golom Kajkuta – sjajnu dijagonalu Hadžića prihvatio je Crnov čiji šut je pogodio stativu, a potom lopta ponovo dolazi do Crnova koji nesebično dodaje do Kajkuta čiji udarac završava u mrežu Bosne.

- -

U 28. minuti je bilo 2:0 za Želju. Kajkutov udarac je pogodio prečku, a odbijenu loptu u mrežu posprema Zajmović.

Dvije minute nakon toga domaći su smanjili rezultat. Nakon udarca sa distance, Fejzić odbija loptu, a Belmin Vila pogađa za 2:1.

U 56. minuti bilo je 3:1. Osmanković je oduzeo loptu i odigrao do Zajmovića koji ubacuje za Zebu, a ovaj odigrava za Mujagića koji pogađa prazan gol Bosne.

U 63. minuti Plavi dolaze do novog gola. Projić je sjajno ubacio, a Mujagić prihvatio loptu i rutinski pospremio u mrežu Visočana.

- -

Konačan rezultat je sa 11 metara postavio Hodžić.

Ovo je bio posljednji pripremni meč Željezničara za početak polusezone, a u subotu lidera na tabeli očekuje gostovanje Krupi.