Zvijezda 09 zaustavljena na Koševu: Sarajevo upisalo novu pobjedu

Preporučujemo

Fudbaleri Sarajeva zaustavili su sjajan niz Zvijezde 09, koja je na Koševo danas stigla sa pet uzastupnih pobjeda. “Bordo” tim u 18. kolu BH Telecom Premijer lige slavio je rezultatom 3:1 te se na taj način učvrstio na prvoj poziciji.

Veliku priliku Sarajevo je imalo već u prvoj minuti, ali je Benjamin Tatar promašio prazan gol. U 4. minuti susreta Amar Rahmanović šutira pored gola, a dva minuta kasnije do vodstva su mogli gosti. Grešku odbrane Sarajeva ne koristi Amer Osmanagić. U 7. minuti Mersudin Ahmetović pokušao je glavom, ali brani mu Filip Erić.

- -

Pogodak je viđen u 15. minuti utakmice. krste Velkoski podvalio je jednu odličnu loptu, sve je lijepo pratio Benjamin Tatar, koji pogađa suprotni ugao i dovodi Sarajevo do vodstva. U 22. minuti neopreznost odbrane Sarajeva koristi Saša Jovović, koji pogađa za 1:1.

Ipak, ni taj se rezultat nije dugo zadržao na semaforu. Krste Velkoski u 26. minuti pogađa za 2:1. U 31. minuti novi gol, a ovoga puta pogodio je Mersudin AHmetović. Šutirao je najprije Amar Rahmanović, odbranio mu je Filip Erić, ali na odbijenu loptu natrčao je Merusin Ahmetović te je pospremio u mrežu. U 43. minuti odličnu priliku imali su gosti, ali Saša Jovović ne koristi zicer.

Ako smo u prvom gledali odličan fudbal, nastavak susreta nije podario pretjerano dopadljivu igru. Zvijezda 09 bila je nešto aktivnija, ali gosti nisu uspjeli stvoriti ozbiljnije prilike te ugroziti gol Sarajeva.

Sarajevo je lider na tabeli sa 40 osvojenih bodova, dok je Zvijezda 09 na devetom mjestu sa 20 bodova, objavile su sportske.ba.

- -

SARAJEVO: Kovačević, Pidro, Stanojević, Hebibović, Ahmetović, Rahmanović, Velkoski, Mujakić, Crepulja, Dupovac, Tatar.

ZVIJEZDA 09: Erić, Krajišnik, Brkić, Filipović, Osmanagić, Vojinović, Predragović, Jovović, Memović, Babić, Zekanović.